BANDIRMA UEDAŞ’TAN ”UPESAŞ” AÇIKLAMASI

333EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu)’nın elektrik dağıtım şirketlerinin “dağıtım faaliyeti” ile “perakende satış faaliyetinin” farklı şirketler üzerinden yürütülmesi kararı kapsamında Uludağ Perakende Elektrik Satış A.Ş. (UPESAŞ) adı ile perakende satış şirketimiz kurulmuştur.

Ocak ayı itibari ile 4 ilde (Bursa, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale) olduğu gibi Bandırma’da da elektrik faturaları UPESAŞ logosu ile abonelere ulaşacaktır.

Güney Marmara Bölgesi’nde 2,5 milyonu aşan müşterisiyle elektrik dağıtım işini yürüten, son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren Şirketimiz, EPDK’nın elektrik dağıtım şirketlerinin “dağıtım faaliyeti” ile “perakende satış faaliyetinin” farklı şirketler üzerinden yürütülmesi kararı kapsamında 1 Ocak 2013 tarihi itibari ile perakende satışı yürütmek amacı ile Uludağ Perakende Elektrik Satış A.Ş. (UPESAŞ) adlı şirketi devreye almıştır.

Aynı çatı altında, iki ayrı şirket olarak farklı faaliyet alanlarında hizmet verecek olan bu yeni yapılanmada, elektrik dağıtımı olarak tanımlanan; işletme, bakım, yatırım, tesis, sayaç okuma, kesme/açma işlemleri UEDAŞ tarafından verilmeye devam edilirken, abonelik, faturalama, tahakkuk, tahsilat gibi işlemler ise yeni şirket olan UPESAŞ tarafından sağlanacaktır.

Bu gelişme hizmetlerde ya da kullanıcılar tarafında bir değişiklik meydana getirmeyecek olup bu ayrıştırma işlemi ile UEDAŞ dağıtım ve sayaç okuma gibi teknik sorumlulukları üstlenirken; UPESAŞ adlı şirketimiz ise faturalama, tahakkuk, tahsilat gibi satış ve sonrası çalışmaları yürütecektir. Ocak ayı itibari ile yeni faturalar UPESAŞ logosu ile gelecek; fatura ödeme işlemleri ise mevcut tahsilat kanalları aracılığıyla sağlanmaya devam edecektir. Yaşanan bu değişimin müşterilerimize kaliteli hizmet olarak dönmesi için tüm ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmektedir.

Değerli halkımıza duyurulur.

Tayfun TUTAR
UEDAŞ Bandırma
İşletme Müdürü