BANDIRMA ÖZEL HASTANESİ’NDEN ŞİKÂYETLER VAR

slc_0003aBandırma Özel Hastanesi’nden şikâyetler artıyor. Hastanenin, vatandaşlardan sık sık Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği ücretlerin üzerinde fahiş ücret talebinde bulunduğu, itiraz edenler olduğu takdirde, “Yanlış hesaplamışız. Özür dileriz” denilerek ücretlerin düşürüldüğü öne sürülüyor.

Öte yandan, sitemize imzalı olarak gönderilen bir elektronik postada, ismi bizde saklı bir vatandaş da, hastanede yaşadıkları bir olayı şöyle dile getirerek, kamuoyuna duyurulmasını istedi. Her zaman vatandaşın sorunlarının yanında olmayı ilke edinen bir yayın organı olarak bu vatandaşın elektronik postasını yayınlamayı bir görev biliyoruz:

“3 Haziran 2013 tarihinde eşimin doğum kontrolü için özel hastaneye gittik. Doktorumuz Ercan Bey, yaptığı kontrollerde bebekte sancı olmadığını ve normal doğum yerine sezaryen olmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi, biz de kabul ettik. Sonra hemen doğuma girdik ve kızımız oldu. 5 Haziranda taburcu olduk. Hiçbir problem yoktu.

Doğumdan sonra beşinci gün çocuk doktoru Erdinç Karataş’a gittik. Bebeğimizde gözle görülür bir sarılık vardı.Ama bizden ne bir test, ne de bir tahlil istemeden eve gönderdi. Akşam saat onda bebeğimiz iyice kendinden geçti, sürekli uyku halindeydi, uyandıramıyorduk ve hemen tekrar özel hastanenin acil servisine gittik.Yapılan tahlillerde sarılık çok yüksek düzeyde çıktı ve hemen yatış yapıldı. Acil doktoru, durumun aciliyetini Erdinç Karataş’a bildirmesine rağmen doktor bey bebeği görmeye gelmedi. İki gün boyunca bebeğe fototerapi uygulandı.Sarılık testi için saat öğlen birde kan alınacaktı ama kan almayı becerebilen hemşire olmadığı için akşam saat sekiz buçuğa kadar bekledik.Test yapıldı ve ‘sarılık seviyesi düştü’ denip taburcu ettiler ancak elimizde hiçbir tahlil sonucu vermediler. Beş gün sonra tekrar sarılık tekrarladı ve bu kez Bandırma Devlet Hastanesi’ne gittik. Tedavi çok başarılı geçti ve bu sabah taburcu olduk.

Hasta odalarında sabun yok, peçete yok, oda telefonu arızalı, camlar kapanmıyor vs Çalışanlara bir şey soramıyorsun, burunlarından kıl aldırmıyorlar.Bebekten kan almayı becerebilen hemşire yok, inanılır gibi değil. Kamera şakası gibi. Hayretler içerisinde kalıyorsunuz.”

Yani sonuç olarak para ödeyip bu kadar ilgisizlikle karşı karşıya kalmak insanı üzüyor.

Saygılarımla.”

Evet, vatandaş mektubu böyle.

Bilmiyoruz, hastane yönetimi, bu vatandaş şikâyeti ve hastanede uyguladıkları öne sürülen yasa dışı fiyat politikasına ne der? Tarafsız yayıncılık ilkemiz doğrultusunda, onların da yanıtlarını yayınlamaya hazırız.